Nowy produkt
Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 67mm idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer o średnicy gwintu przy obiektywie lub tulejce 67mm
Ten produkt nie występuje już w magazynie
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
FILTR POLARYZACYJNY KOŁOWY CPL 67mm wersja SLIM
Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 67mm idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer o średnicy gwintu przy obiektywie lub tulejce 67mm
Odbiorca: :
* Pola wymagane
lub Anuluj
Filtr polaryzacyjny (CPL) firmy GREEN.L. Dedykowany do wszystkich obiektywów o średnicy 67mm, które posiadają standardową budowę oraz gwintowanie. Wersja SLIM pozwala na komfortowe użytkowanie filtra nawet z obiektywami szerokokątnymi (ogniskowa rzędu 10mm) bez efektu winietowania na krawędziach. Jednocześnie, dzięki dwustronnemu gwintowaniu, wedle potrzeb możemy nakręcać na niego kolejne filtry.
Filtr polaryzacyjny to podstawowy element wyposażenia każdego fotografa: zarówno amatora hobbysty, jak i profesjonalnego zawodowca. Niezbędny w każdej dziedzinie fotografii: krajobrazowej, studyjnej, fotografii przedmiotów a nawet do portretów.
Filtr polaryzacyjny- absolutnie niezastąpiony!
Działanie tego filtra nie da się symulować narzędziami cyfrowymi- trzeba go po prostu mieć! Dzięki kołowemu filtrowi polaryzacyjnemu Twoje zdjęcia zyskają na jakości. Jego funkcję można określić jako tłumienie fal świetlnych dochodzących z innego kierunku niż równoległy do osi obiektywu. Pozwala to wyeliminować odblaski od powierzchni takich jak szkło lub woda, zwiększyć nasycenie barwy nieba i podkreślić biel chmur oraz poprawić ogólną kolorystykę i kontrast fotografowanej sceny, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka przepaleń.
To właśnie filtr polaryzacyjny umożliwia wykonanie zdjęć, które często widzimy w wysokiej klasy albumach z fotografiami natury.
Po wykonaniu zdjęcia, którego głównym tematem jest niebo, możemy być zawiedzeni. Okaże się bowiem, że wygląda ono na zdjęciu znacznie mniej interesująco, niż my je widzieliśmy. Jest blade, a chmury są słabo widoczne.
To samo ujęcie uwiecznione aparatem z nałożonym filtrem polaryzacyjnym prezentuje się zupełnie inaczej. Kolory są bardziej nasycone i zróżnicowane, a chmury lepiej odcinają się od nieba.
Planując wykonywanie krajobrazowych zdjęć z filtrem polaryzacyjnym pamiętajmy o jeszcze jednym aspekcie. Polaryzacja światła odbywa się pod kątem prostym padania promieni świetlnych. A ponieważ słońce wędruje po nieboskłonie, wraz z nim przemieszczać się będzie fragment nieba, na którym działanie filtra będzie najbardziej widoczne. Zapamiętajmy więc poniższy schemat, by prawidłowość ta utkwiła nam w pamięci.
Filtr polaryzacyjny może się również okazać pomocny do usuwania odbić w witrynach sklepowych. Spójrzmy na efekt wytłumienia odbić w przykładowej witrynie. Nie dość, że znaczna część refleksów została usunięta i uwidoczniła się wywieszka znajdująca się za szybą, to dodatkowo znacznie poprawił się kontrast sceny. Nasycenie kolorów poprawiło się, zwłaszcza na banerze – napis został najwyraźniej wykonany z materiału polaryzującego światło.
Specyfikacja: